Diktát 2 Třída

  1. ▷ Základní škola - 2. a 3. třída - diktáty

Tvrdé a měkké souhlásky 3 16 úloh Doplňovačka 2. třída ZŠ 3. třída ZŠ 0% Prům. úspěšnost 0 pokusů Už asi víte, že v češtině máme hlásky ve dvou velkých skupinách: samohlásky (a, e, i, o, u, y) a souhlásky, které můžeme dále rozdělit do tří dalších skupin - tvrdých, měkkých a obojetných (b, f, l, m, p, s, v, z). Pokračovat

▷ Základní škola - 2. a 3. třída - diktáty

Lesem teče potok. Šeptá a leskne se. Vine se mechem jako hádek. Na dně potoka je písek. Voda v potoce je čistá a chladná. Vodu pije srna. Za potůčkem se pase kůň. Na zahradě máme úl. Kůra buků je šedá. Helenka usnula únavou. Je úplněk. V kuchyni je velký stůl. Růže pěkně voní. Hynek má psa. Jmenuje se Agir. Je to hezký a chytrý pes. Má dlouhé nohy. Proto rychle běhá. Dokáže chytat mouchy v letu. Rybář Kde je náš strýc? Odešel k řece. Nesl koš a dlouhý prut. Kdy bude zpátky? Až chytne velkou rybu. Kočičí oči září jako zlaté. Dárek určitě každého potěší. Bobří kožich hřeje i pod vodou. Venku prší. Orel má široká křídla. V rybníku plave mnoho žab. V září letí ptáci na jih. Večer zvoní kostelní zvony. Starý chléb je tvrdý. Kolem zahrady je dřevěný plot. Květ se mění v plod. Po louce poletují bělásci. Mládě holuba se nazývá holoubě. Křepelka volá pět peněz. Mládě koně se nazývá hříbě. Bílému koni říkáme bělouš. kočka Micka, kocour Mikeš, koza Líza, kráva Stračena, pes Punťa, zajíček Ušáček, pes Azor, králíci Bob a Bobek, veverka Zrzečka, motýl Emanuel U lesa dovádějí zajíci.

Má nedotčený prales, třetí největší po Amazonii a Kongu, impozantní korálové útesy, vysoké hory, aktivní sopky a také velké řeky. PNG je zážitek kombinující zajímavou přírodu a… více ► Věda, příroda a lidé Nové Guineje, 23. 2016 / 06:02 Z hlediska ochrany přírody mi připadá zajímavé, jak bezmocný rozvinutý svět je. Na Nové Guineji jsou velké oblasti tropických lesů a vesničané, kteří v nich žijí, jsou do jisté míry jejich majiteli. Pokud by tedy existovala fungující strategie… více ►

- DIKTÁTY PRO 2. TŘÍDU Jdi na obsah Jdi na menu KLIKNITE NA RÁMEČEK 01 UČENÍ ONLINE 02 VESELÁ TRIČKA

  1. Pravopisná cvičení - 2. třída ZŠ | Pravopisně.cz
  2. Prci, prci, prcičky 6 - spolek beta (cz) komedie - vyhledávání | Kinobox.cz
  3. 7 zaručených způsobů, jak nezměřit něčí penis – G.cz
  4. Pražská plynárenská, a.s. - Přihlašovací stránka
  5. Máma mezi marťany online shopping

Výlučně pro žáky a žákyně 2. a 3. třídy základní školy jsme připravili jednoduchá cvičení, která jim pomohou s plným porozuměním pravopisu a gramatiky vyučované na těchto školních stupních. Tato cvičení můžete použít jako základ pro své domácí procvičování (a doučování). Pokud nezvládáte tato cvičení splnit na jedničku s hvězdičkou, podívejte se na jednotlivá pravidla pravopisu a osvěžte si je.

Po stromech se prohání veverky. Na pasece se hřejí ještěrky. V trávě u rybníka skáče žabka. Na stromě sedí kukačka. Mám bratra Pavla a sestru Markétu. Bydlíme v Praze. Chováme králíka Honzíka a papouška Pepíka. Já se starám o želvu Barču. Nůž je tupý nebo ostrý. Led je silný nebo slabý. Hrnek je plný nebo prázdný. Chlapec je slabý nebo silný. Čáp je bílý nebo černý. Na horách je čistý vzduch. V létě jsou krátké noci. Příští týden máme závody v plavání. Chytil jsi už rybu? Druhý den v týdnu je úterý. Co dělá Michal? Michal staví letadlo. Bude letadlo létat? To teď Michal ještě neví. Kéž by se mu to podařilo. Dědeček má na zahradě úl. Údolím protéká potůček. Půjdeš již domů? Eva si dává sponu do vlasů. Přeji vám hodně úspěchů. Maminka přidává do polévky sůl. Lída jí chléb s máslem. Káva je teplá. Míla dává pozor. Václav si obouvá boty. Říkáte vždy pravdu? Jirka se dobře učí. Na chodbě je průvan. Růženka nám uložila důležitý úkol. Květy příjemně voní. Anička prožila prázdniny u babičky. V přístavu kotví tři lodě.

Všichni žáci a žákyně mají napsaný úkol. Který měsíc následuje po říjnu? Na trávníku si hrají děti. Na polích dozrává pšenice, kukuřice a žito. Vrány a sýkorky u nás přezimují. Nikam neutíkej! Na plotě sedí černá kočka. Po řece pluje parník. Vlak vjede na nádraží. Pojedeme na výlet? Opiš do sešitu tři věty. Máš žízeň? Otevři okno!

Přístroj pro měření teploty v uchu Měření tělesné teploty [ editovat | editovat zdroj] Teplota se nejčastěji měří teploměrem umístěným do podpaží a nebo do úst. U nemluvňat se potom zjišťuje pomocí infračerveného senzoru a nebo klasickou metodou zasunutím konvenčního teploměru do konečníku. Pokud je nutno měřit teplotu tělesného jádra, používají se sondy jako součást močového katetru - měří se teplota v močovém měchýři, nebo sondy jícnové. Blízko teplotě tělesného jádra má být také teplota ušního bubínku, ale její měření je poněkud komplikované (doporučuje se změřit několikrát s různým úhlem teploměru ve zvukovodu a uvažovat nejvyšší naměřenou teplotu). Odkazy [ editovat | editovat zdroj] Reference [ editovat | editovat zdroj] Související články [ editovat | editovat zdroj] Bazální tělesná teplota Studenokrevnost Zimní spánek Přehřátí

Znáte ji dobře? - Jádlá soda 17. 1. 2020 / Rubrika: Nemoci Znáte sodu? Bílý prášek, který si vaši rodiče brali po špetkách na "překyselený žaludek"? Její využití pro zachování zdraví mnohé z nás překvapí. Angína - jak na ni 10. 2020 / Rubrika: Nemoci Afty Afta je malý, bílý až žlutavý, často rudě ohraničený vřídek. Objevuje se kdekoliv uvnitř dutiny ústní. Afty neboli stomatitis aphtosa trápí více než pětinu naší populace. Trpí na ně spíše mladí lidé do třiceti let a většinou více ženy než muži. Léčba bércových vředů: babské rady nebo spolehlivá léčba? 13. 5. 2019 / Rubrika: Nemoci Bércový vřed, jedno z posledních stádií neléčených křečových žil a velký strašák, postihuje častěji ženy než muže, ale zdaleka se netýká jen starých lidí. Rizikovými faktory jsou sedavé zaměstnání, nadváha, vysoký krevní tlak a nedostatek pohybu. Příčinou je ve většině případů žilní nedostatečnost. Co na tuto velmi zdlouhavou komplikaci zabírá? Malinový jazyk 27. 4. 2018 / Rubrika: Nemoci To, že máme malinový jazyk, je velmi důležitým příznakem, podle něhož je lékař schopen říct, zda se jedná o spálu nebo také o spálovou angínu.

Jasně, že existují řešení, ale jejich popis přesahuje rozsah tohoto článku. Dodatek: Někdo by mohl namítnout: "Proč zdokonalovat elektronický podpis, když je problém i s ověřováním klasických (papírových) dokumentů a podpisů? " (viz podvody na Katastrech nemovitostí). Vím o tom a s kolegy jsme již připravili a předložili řešení, jehož bezpečnost je stejná a snad i lepší než u pečeti na Zlaté bule sicilské.

Sat, 28 Aug 2021 15:18:16 +0000