Stůj Nebo Se Netrefím

První verzi scénáře spatřila světlo světa již v roce 1979. ( Lynette) Původně obsazená herečka Dana Vávrová, sestra bývalé televizní hlasatelky Hany Heřmánkové, svou účast na projektu tenkrát na poslední chvíli musela z rodinných důvodů odřeknout. [Zdroj: měsíčník Cinema 05/1997] ( cinema_cz)

Stůj nebo se netrefím pa

– 2. místo v divácké soutěži o nejúspěšnější český a slovenský film na festivalu v Tachově a Martin Štrba získal za snímek na EUROFILMU 1998 v Luhačovicích Cenu za nejlepší kameru.

– Mezitím chytil velitel muničního vlaku Weinfurt přestrojené Němce a donutil je řídit lokomotivu. Ta se však řítí pozpátku kolem hradla, kde slouží vášnivý hráč dámy, pan Pecka. – Pilot dopadne na střechu zámku; tady právě pracuje umouněný kominík Sychrava. Ten si kvůli záchraně Spojence vymění s černochem šaty. Uschi, která objevila milencovo zmizení, chce obrsta podvést právě s černým Američanem. Splete si ho však s kominíkem. – Eda s Karlem se pod vedením motospojky musejí připojit k německé koloně, směřující do zámku. – V hospodě se zatím štamgasti baví o sestřeleném pilotovi. Bětka má strach o Karla a její otec Václav se chlubí čerstvě vyřezanými kuželkami, které mají podobu Hitlera. – Němci vjedou do nádvoří zámku. Uschi před hauptmanem rychle předstírá, že ji chtěl "nepřítel" znásilnit. Sychravu zachrání pilot, který jako kominík propadne do krbu. Pravý kominík v prachu zmizí a ujede ze zámku na kole. Hauptmanova jednotka se ho vydá stíhat. Černoch utěšuje osamělou Uschi. – Eda s Karlem na návsi odvážou limuzínu, ale musejí pokračovat s jednotkou.

stůj nebo se netrefím film

Jestli se chcete pobavit s plejádou předních českých herců a stát se svědky humorných situací a záměn, nemohli jste zvolit lépe než právě program České televize! Filmová komedie autorů Jiřího Šebánka, Miloně Čepelky a režiséra Jiřího Chlumského se odehrává koncem 2. světové války v malém českém městečku Kopysky, z něhož prchají zbytky poražené německé armády. Němečtí důstojníci se ve strachu převlékají za vesničany, Češi zase v německých helmách pronikají přímo do německých transportérů. Tak se spustí lavina nečekaných záměn, převleků a přesunů, do nichž se rovným dílem zaplétají Němci i Češi, kominíci i černoši. Ve finále utíkají všichni před všemi… V hlavních rolích se můžete těšit na skvělé herce v čele s J. Abrhámem, R. Holubem, J. Bartoškou, I. Chýlkovou, J. Dulavou, P. Křížem či P. Landovským. Na jubilejním 20. ročníku Českého festivalu filmové komedie v Novém Městě nad Metují v roce 1998 získal film Novoměstský hrnec smíchu, hlavní diváckou cenu. Dále retrokomedie získala Tachovskou dýni za 1.

Operace se zdařila, pacient zemřel. 60% (24. 2005) Woodstock odpad! "Make film, not WTF! Scheiße! " Žánrově nezařaditelný paskvil. Komedie ani omylem a žánr "útrpná, nudná trapnost" tu chybí. Ale jo, dal bych z útrpnosti aspoň tu jednu hvězdu, za nabílo napudrovaného černocha v náckovské uniformě. Ovšem jen pokud by mu Chýlková v přímém přenosu bílila jeho nadměrně vyvinuté afroamerické mužství, na které předtím tak nevěřícně (a natěšeně) valila své bulvy. Bohužel, žádné pudrování bimbase se nekonalo. Detailní záběr na černou kládu délky 25 cm (měřeno v klidovém stavu) byl z filmu na poslední chvíli, čili těsně před novinářskou projekcí, vystřižen. Škoda. Třeba bych podle toho údu konečně poznal, o jaký žánr se nebohý pan Chlumský vlastně pokoušel. (13. 12. 2014) Mariin Tohle je hanba českého filmu, jméno Jiří Chlumský si budu pamatovat a nezapomenu na autora slabomyslného scénáře, Miloně Čepelku. To, co má být humorné, je tu jen a jen trapné (mluva) neodpovídá stavu a době, oděvy a chování venkovanů opět svědčí o neznalosti Pražáků.

Výsledek lze označit sotva jako slabší průměr. Hodnocení: 5 / 10 Přidáno: 24. 2018 Když dva dělají totéž... Dva členové souboru Divadla Járy Cimrmana v sobě nalezli potenciál k tomu, aby napsali scénář k filmové komedii podobně, jako jejich kolegové Svěrák-Smoljak. Dlužno podotknout, že se svým dílem nedosáhli svým slavnějším kolegům ani po kotníky. Zápletkám typu, záměna černocha za kominíka, pardon, ale tomu se může zasmát jen někdo, kdo právě absolvoval lobotomii... V Teorii velkého třesku Sheldon Cooper alespoň řekne "Bazinga", když použije vtip, aby všichni věděli, že se mohou smát. Ve filmu Stůj, nebo se netrefím, nikdo Bazinga neříká. Proto během 89 minut nekonečné nudy nezjistíte, kdy se máte zasmát. Patrně se, tak jako já, nezasmějete vůbec. Je mi to líto, mám pány Šebánka s Čepelkou rád, ale tohle se jim vážně nepovedlo. Hodnocení: 1 / 10 Přidáno: 16. 9. 2016 Viděno jednou. Víckrát ani netřeba. Autor zřejmě chtěl napodobit francouzské komedie s válečnou tematikou. Nepovedlo se.

  1. Nebo se redline flashlight review
  2. Ruština pro samouky
  3. Stůj nebo se netrefím la
  4. Stůj, nebo se netrefím | Filmová místa.cz
  5. Stůj nebo se netrefím youtube
  6. Nejrychlejší auta světa top 10
  7. Já padouch 3 online cz zdarma
  8. Stuj nebo se netrefim 1998
  9. Stůj nebo se netrefím online zdarma
  10. Stůj nebo se netrefím en
  11. Stůj, nebo se netrefím (1998) - FDb.cz
stůj nebo se netrefím y

Čas záběru od začátku filmu: 00:06:30 Popis děje na záběru: Hradlař Pecka očekává příjezd tramsportu. Autor záběru: mauer Místo objevil: Kadlos Autoři fotografií: Adresa místa: Železniční zastávka Rácovice, okr. Třebíč Země: Česko GPS souřadnice: 49. 023889, 15. 687222 Popis skutečného místa: Natáčelo se na železniční trati 243 - Moravské Budějovice - Jemnice, na zastávce v Rácovicích. Jak vidno, dnes tu po natáčení filmu nezbylo sebemenšího důkazu o tom, že tu stál filmový vechtr a závory. To vše bylo postaveno filmaři jako rekvizita pouze pro natáčení. Místo závor tu najdeme jenom stopku a místo domku plechovou čekárnu. Záběr ze screenshotu musel být natočen z plošiny, protože pod tratí je šikmina dolů, z které jsem fotil ze štaflí a moc vysoko jsem se nedostal:-) Jen telegrafní sloup byl skutečný, po letech natáčení však byly všechny sloupy kolem tratě zrušeny.

Fri, 27 Aug 2021 00:17:25 +0000