Umělá Plicní Ventilace

Download No category Zpravodaj květen 2016 Já, Jůtuber 2 sportovní areál je připraven sloužit lidem Zpravodaj venkova - měsíčník SPOV a NS MAS – 10 Telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace Fyziologie respiračního systému XVIII. Frejkovy dny - Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Rádce pacienta - Kvalita Očima Pacientů Česká verze - Parent Project Anestézie - MSA Medical NOVINKY Z JIZEREK NOVINKY Cernevit - Baxter Czech MESH - BONECO CR Propozice pro rok 2016 - Janovských 11 a 19 km 10 letá omezená záruka Minimální preventivní program - Základní škola praktická a Základní report -

Umělá plicní ventilace | Medicína, nemoci, studium na 1. LF UK

JIP neurocentra neurologie zajišťuje péči o pacienty s akutním neurologickým onemocněním, především s cévní mozkovou příhodou. JIP neurocentra neurochirurgie zajišťuje akutní předoperační a pooperační péči o pacienty s neurochirurgickým onemocněním. Celé pracoviště je vybaveno špičkovou přístrojovou technikou, včetně mobilního CT přístroje, mozkové mikrodialýzy, mozkové oxymetrie, sonografie, kontinuálního snímání EEG a dalších invazivních a neinvazivních forem monitorace. Naše přístroje Mobilní CT pro JIP Klíčové výkony a diagnózy Mobilní CT ("bed-side") Umělá plicní ventilace Mozková mikrodialýza Měření nitrolebního tlaku Kontinuální EEG monitoring Kontinuální měření srdečního výdeje Neinvazivní mozková oxymetrie (NIRS) Ultrazvuk + transkraniální doppler Invazivní měření krevního průtoku mozkem Náš tým Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Souhlasím

Ministerstvo zdravotnictví informuje zdravotnickou veřejnost, že byla ustavena Komise pro realizaci domácí umělé plicní ventilace. Tato Komise bude posuzovat žádosti o přidělení a financování ventilačního přístroje těch zdravotnických zařízení, na jejichž spinální jednotce nebo jiném intenzivním lůžku je ošetřován pacient, jenž musí být vzhledem ke svému zdravotnímu postižení trvale připojen k ventilačnímu přístroji. Jestliže ovšem zdravotní stav pacienta umožňuje, aby byl ošetřován v domácím prostředí, a všechny okolnosti (rodina, praktický lékař, domácí zdravotní péče, sociální podmínky rodiny apod. ) jsou příznivé, může být pacient propuštěn do domácího prostředí s ventilačním přístrojem, který mu po projednání žádosti lůžkového zdravotnického zařízení Komise schválí. Žádost se v kopii zasílá také ústředí zdravotní pojišťovny, jejíž je pacient klientem.

Může být však používána i doma nebo v ošetřovatelské či rehabilitační organizaci u pacientů s chronickou nemocí, která vyžaduje dlouhodobou dýchací asistenci. Vzhledem k anatomii lidského hltanu, hrtanu a jícnu a k podmínkám, za kterých je ventilace potřebná, jsou při ventilaci s kladným tlakem často nutná další opatření pro "zajištění" dýchacích cest, aby mohl vzduch nerušeně procházet do průdušnice a naopak neprocházel do jícnu a žaludku. To se běžně provádí vsunutím trubice do průdušnice (tzv. intubace). Tato trubice umožňuje hladký průchod vzduchu správnou cestou. Toto lze provést buď tracheální rourkou (kanylou), vsunuté skrze ústa (orotracheální intubace) nebo nos (nazotracheální intubace), anebo pomocí tracheostomie skrze uměle vytvořený otvor na krku. Dále lze použít například jednoduché manévry pro zprůchodnění dýchacích cest, orofaryngeální (Guedelův) vzduchovod nebo laryngeální masku. Je-li pacient schopen sám udržovat průchodnost dýchacích cest, například při neinvazivní ventilaci nebo ventilaci záporným tlakem, nejsou takové pomůcky potřebné.

Pacient dýchá přes obličejovou masku, utěsněnou přitažením k obličeji (žargonem "těžká maska"). Mechanická ventilace je život zachraňujícím zásahem, nese však riziko řady potenciálních komplikací, například pneumotoraxu, poranění dýchacích cest, poškození plicních sklípků nebo pneumonie. Používání pojmu "umělý spánek" tyto rizika eufemisticky přechází. V mnoha systémech zdravotní péče je dlouhodobější ventilace jakožto součást intenzivní péče omezeným prostředkem (ve smyslu, že je jen tolik pacientů, kolik jich může v určitý moment dostat danou péči). Používá se pro podporu jediného selhávajícího orgánu (plic) a nemůže vyléčit základní chorobný proces (např. konečné stadium rakoviny). Proto může být nutné (a často velmi obtížné) rozhodnout, zda je vhodné připojit někoho na mechanickou ventilaci. Stejně tak je eticky velmi složité rozhodnout o ukončení mechanické ventilace. Odkazy [ editovat | editovat zdroj] Související články [ editovat | editovat zdroj] Extrakorporální membránová oxygenace Reference [ editovat | editovat zdroj] V tomto článku byl použit překlad textu z článku Mechanical ventilation na anglické Wikipedii.

  • Domácí umělá plicní ventilace
  • Dlouhodobá umělá plicní ventilace | Thomayerova nemocnice
  • Www tv program dnes
  • Karel Čapek: R.U.R. - rozbory děl ke státní maturitě 2/8 - Seminarky.cz
  • H2o stačí přidat vodu film
  • Domácí umělá plicní ventilace
Thu, 26 Aug 2021 13:12:02 +0000